Barış Karahüseyin

Deputy General Manager, Akçansa

Tolga ile tanışmam hayatımın önemli dönüm noktalarından birisi oldu. Aslında ilk görüşmemize ciddi bir ön yargı ile gitmiştim. Hatta kendisine “buraya çok zor geldim, bu tarz şeyler bana komik gelir, nasıl bir faydası olacağını da bilmiyorum” diyerek söze başladım.
Daha ikinci görüşmemizden sonra üzerimde yarattığı etkinin sonuçlarını görmeye başladım. Aslında amacım hayatımda kalıcı değişiklikler yaratmaktı. Bir yol arkadaşına ihtiyacım vardı ve Tolga kesinlikle işini çok iyi bilen bir yol arkadaşı oldu bana.
Benim Tolga ile ilgili metaforum şu: Karanlık bir odadayım. Işığı yakıp kapıdan çıkmam gerekli. Ama bunu yapacak motivasyonum yok. Tolga bana ışığı yakarsam neler olacağını gösterdi, güçlü yanlarımı tekrar hatırlamamı sağladı. Ayağa kalkmamı engelleyen şeyleri gösterdi. Sonra kendi kendime gittim ışığın yerini buldum, yaktım ve çıktım.
Üç ay sonunda hayatımda çok büyük değişiklikler yaptım. 38 yıl yaşadığım şehiri ve işimi değiştirdim. Bana sıkıntı veren ve çok önemli bazı ilişkilerimi düzenleme şansı yakaladım. Ondan öğrendiğim pratik şeyleri hala uyguluyorum.
Tolga’ya bana kattıkları için daima minnettar kalacağım.

Nilay Özyurt

Marketing Communiactions Manager, DYO

Tolga’yla yaptığım her görüşme benim için kendimle yüzleşmek demek. Kendimi tanıdığım, tanıdıkça şaşırdığım, beni bana anlatan anlar demek… 1 saatin içine sığan derinlikli, kocaman çalışmalar demek…
Tolga’yla çalışmak hayatımı o kadar değiştirdi ki! Bir kere kendi potansiyelimi keşfetmemi sağladı. Zaaflarımı az çok biliyordum ama iyi olduğum güçlü yönlerim üzerinde daha önce hiç düşünmemişim meğer… Bana kendimi fark ettirdi.
Birlikte çalışmaya başladıktan sonra beni aslında sadece benim engellediğimi biliyordum artık. Koçumun cömertçe paylaştığı bir dolu hayat kurtaran teknik sayesinde, bu engelleri yaratan düşüncelerimin ve inançlarımın üstesinden gelmeyi de öğrendim.
Değişmeye, istediğim kişi olmaya başladım. Özgüvenim tam… Bana kattığın her şey için teşekkür etmek yetmez Tolga, sana minnettarım!

Nazan Kaan

Profesyonel Koç ve Girişimci

Öz değerimi bulmak üzere seninle çalışmaya karar vermiştim ve bu konuda da doğru karar verdiğim için de çok memnunum. En önemli farkındalığım şu; kendi hayatımın yönetmeniymişim şimdiye kadar, hep bu böyle olmuş, ama bunun farkına varmam benim öz değerimi bulmama çok yardımcı oldu, yapabilirliklerimin çok farkındayım artık.
Dolayısıyla uyguladığın yöntem bana çok faydalı oldu. Verdiğin ödevler ve takipçiliğin sayesinde sistem aradaki 1 hafta boyunca da çalışmaya devam etti ve kendimle ilgili güzel kararlar alma süreci gözle görülür oldu benim için.
Sistem 4. seanstan sonra da çalışmaya devam etti, ortaklık konusunda konuşmak üzere bizim evde kızları topladım ertesi gün ve kim nerelerde daha iyi gördüm ve aslında yeni bir karar aldım, ben işimi kendi başıma kuruyorum ve kimseyi motive etmek ve onların sorumluluklarını da yönetmek zorunda değilim; bunu fark ettim. Dolayısıyla sistemin işlediğini fark etmek sana güvenimi artırdı, sordukların ve yaptığın yorumlarl hep andaydın, konsantrasyonun çok iyiydi ben bazen kopsam bile sen asla kopmadın.
Bir erkekten koçluk almak da bana iyi geldi; aslında bence insanların gerçekten karşı tarafın bakış açısıyla da olaylara bakabilmesi gerekiyor. Koçlukta da fazla erkek olmadığı için ben şanslıydım. Ayrıca duruşundaki dengen, kendine hâkimiyetin de oldukça güven verici.
Tekrar çok teşekkürler.

Gül Emel Saçbağlı

Marka İletişim ve Halkla İlişkiler Yöneticisi, Doğuş Otomotiv

Tolga’yla tüm çalışmalarımızda büyük keyif aldım. Keyif almam bence önemli. Çünkü insanın taahhüdüne sadık kalması yeterince zorlu… Keyif faktörü devam etmek konusunda itici güç oluyor.
Tolga bana ne yaptı?
Gerçekleştirmek istediğim bir hayalim vardı. Ama kafamda karışmıştı: Nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyordum. Geride durup saklanmayı tercih ediyordum ama bir yandan da üretmek istiyordum. Her geçen gün adım atmadan geçtiği için kendimi daha da kötü hissediyor, ümitsizliğe düşüyordum.
Tolga, içten içe farkında olduğum potansiyel gücümü harekete geçirmek isteyen Ben’i yanımda yürüyerek “yolda” tuttu…
Kendi gücümü görmeme ve o gücü kullanmama yardım etti; hedefime giderken yol gösterdi. Kendimle bağlantıya geçmemi teşvik etti.
Ben direndikçe o da direndi. Ben devam etmek istemediğimde o ayağa kaldırdı. Zorla değil, bir şekilde istememi sağladı. Sonuç: Başardım. Adımlar attım, kendimle gurur duydum, mucize diyeceğim zamanlar, sürprizler yaşadım, hedeflerim ne zaman olacak, olacak mı diye düşünürken gerçekleştirmeye başladım. Bu daha da değerli ve anlamlı oldu benim için.
Paylaştığı uygulaması basit ama çalışan yeni öğrendiğim tekniklerle adım atmamı, dengemi korumamı kolaylaştırdı. Zeki, esprili, konusuna hakim, spiritüel derinliğe sahip, hayatı benimsemiş, kucaklamış, daha da önemlisi güzel bir kalbe sahip ve insan… Kalpten teşekkür ederim sana Tolga; yanımda olduğun her an için…

Lerna Mankeoğlu

Fransızca Öğretmeni, Happy Nest

Kendim için artık bir hedefim kalmadığını, yolun sonuna geldiğimi düşünmeye başladığım bir dönemdi, hayat seni karşıma çıkarttığında. Oysa hayatın benim için henüz yeni başladığını seninle birlikte keşfetmek ne kadar da güzeldi. O karanlık, ürkütücü yolda elimi tuttuğun için teşekkür ederim.

Gizem Demir

Doktor, SBÜ Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü

Hepimizin zaman zaman yaşadığı zor bir dönemden geçiyordum. Yapmam gereken şeyin içinde bulunduğum sıkıntılı durumu kendi lehime çevirip her şeye rağmen hayatı sevmek ve “Ben buradayım” demek olduğunu biliyordum…
Ama bazen bu durumu düşünceden eyleme geçirmekte zorlanıyor insan.
Yaşam enerjimin söndüğünü düşündüğüm ve beni yeniden hayata bağlayacak bir şeyler aradığım zamanlardı: Bir güç, bir inanç… İnternette araştırırken Tolga’nın yazılarına rastladım ve şansımı denemeye karar verdim: Kendi durumumdan bahseden bir eposta yolladım. Bana öyle bir cevap yazdı ki kaybolduğunu sandığım umutlarım yeniden filizlendi. Derhal koçluk görüşmelerine başladık.
Ders çalışmak istiyordum ama hiç isteğim yoktu… Hayallerim vardı ama onları gerçekleştirmek için cesaret ve enerji bulamıyordum… Hayatı hep negatife odaklı yaşıyordum. Seanslar ilerledikçe değişimi hissetmeye başladım. Bu kolay bir şey değil: Kabuğu çatlatmak için epey güç harcaman gerekiyor. Bazen vazgeçmek istiyorsun, benim de oldu düştüğüm zamanlar…
Bu durumda Tolga hemen devreye giriyor. Direkt elinden tutup kaldırmıyor çünkü biliyor ki inanmadan kalkarsan bir dahaki sefere çok daha kolay düşeceksin. Bende olan fakat çok cılız olduğunu düşündüğüm bu inancın beslenmesine yardım edip kendi başıma ayağa kalkmamı sağladıği için Tolga’ya çok teşekkür ederim. Üstelik çoğu zaman sorumluluğu mu da paylaşıp kendimi daha güçlü hissetmemi ve daha sağlam ilerlememi sağladı. Artık şevkle ders çalışıyor ve hayallerimi gerçekleştirecek adımları atıyorum.
Hayatınızda devrimler yaratmak isterseniz siz de bu yolculuğa bilet alın derim. Üstelik yol arkadaşınız çok eğlenceli.

Tuba Güvenir

Sr. Enterprise Account Manager, CA Technologies

İş yaşamınızda, aşk hayatınızda veya arkadaşlarınızla olan sosyal çevrenizde kısacası hayatınızda tekrar eden problemler varsa, kişiler değişiyor ama senaryo aynı kalıyorsa veya tıpkı size de benim gibi artık alanınız dar geliyorsa, muhakkak bilinçaltınızda korkular var demektir. Benim için zihnimi iyi tanımak, onunla tam bir işbirliği içinde olmak, doyum aldığım mutlu bir yaşam anlamına geliyordu. Potansiyelimin limitsizliğini görmek istiyordum, buzdağının görünmeyen öteki ucunu da hissetmek istiyordum.
Peki, yolculuğum nasıl başladı? Öncelikle bu konuda inandığım, güvendiğim profesyonel bir koç olan Tolga’yla birlikte çalışma kararı aldım. Alanında uzman olarak kullandığı çeşitli tekniklerle çekirdek inançlarım, değerlerim, varsayımlarım, kalıplarım üzerinde çalıştık ve gerekenleri temizledik ve sonra duygularımı dönüştürdüğümüzde yeni düşünce şekillerim kendiliğinden oluşmuştu.
Artık zihnim yeni bir düşünme yolu geliştirmişti. Bunun bir alışkanlığa dönüşebilmesi de sıkça antrenman gerektiriyordu; sanki oyun gibi. Yaşamın amacının acı çekmek olmadığını, yaşarken tüm hücrelerinde doyumu hissettiğin, sonuna kadar eğlenenebildiğin bir zevk alış, tamlık, bütünlük halini yakaladığın derin bir tatmin duygusu olduğunu gösterdi Tolga Hancı bana.
Aslında doğal halime dönmüştüm…
Hiç; duygusal boşluklarınız nelerdir, enerjisi düşük duygularınızın tetikleyicileri nedir düşünüp, yaşarken kendinize tanık olduğunuz; “an”da yakaladığınız ve duygularınızı dönüştürdüğünüz oldu mu?
Yaşamımda sevdiğim insanlarla; duygusal, ruhsal, zihinsel doğru bağları kurup güçlendirmem ve bu yüksek enerjimin sürekliliğini sağlayabilmem konusunda desteğin için şükran, Tolga Hancı.
Sevgilerimle…

“MUTLU HAYAT: Sürekli Mutluluk İçin 25 Basit Uygulama” e-kitabını size gönderebilmem ve
eğitim, etkinlik ve çok özel fırsatlardan tam zamanında haberdar olmak için: