Yüksek Performans Stratejisti V. Tolga Hancı; marka ve kurumlara iletişim danışmanlığının yanı sıra kurum ve yöneticilere koçluk hizmetleri de veren bir girişimci. Hazırladığı eğitim destekli gelişim projeleriyle kişi ve kurumların daima yüksek performansta kalarak büyüyüp gelişmelerine katkıda bulunuyor.

1971’de İstanbul’da dünyaya geldi. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi DTCF İtalyan Filolojisi ve Edebiyatı Bölümü’nde iki yıl okudu. 1991 yılında Floransa’da İtalyan Enstitüsü’nde aldığı eğitim sırasında tasarımla tanıştı ve okulunu değiştirerek, eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Endüstri Tasarım Bölümü’nde sürdürdü.  Endüstri Tasarım eğitimi sırasında, 1993 yılında reklam sektörüne girdi.
Reklamcılık kariyeri boyunca tasarım, strateji ve yaratıcı departmanlarda çeşitli görevler aldı: Euro RSCG İstanbul’da “Yaratıcı Grup Başkanlığı”, Publicis Yorum’da “Marka Takımı Liderliği”, TRENDI, Bed&Breakfast ve Saatchi & Saatchi Güzel Sanatlar’da “Yaratıcı Yönetmenlik” görevlerini üstlendi. Sektörde aktif olarak çalışmayı bırakmadan evvelki 4 yıl boyunca kendi ajansını yönetti: Coca-Cola, Procter & Gamble, Peugeot, Alfa Romeo-Fiat, Burger King, Avea, Akbank, Hürriyet Gazetesi, Cadbury/Kent, Vestel gibi uluslararası ve ulusal birçok markaya yaratıcı kampanyalar ve iletişim stratejileri üretti.
2010 yılı itibariyle 17 yıllık reklamcılık kariyerini eğitmenlik ve danışmanlığa dönüştüren V. Tolga Hancı, marka, kurum ve bireylere iletişim danışmanlığının yanı sıra kurum ve yöneticilere koçluk hizmetleri de veren bir girişimci/eğitmen.
Yönetici Koçluğu, Yaşam Koçluğu, NLP, Reiki, Regresyon, EFT ve Hipnoz eğitimlerinin yanı sıra V. Tolga Hancı, Tony Robbins’in Unleash The Power Within (UPW) eğitimini de tamamladı. 
Belediyelerden fabrikalara, çevrimiçi medyadan üniversitelere geniş bir alanda danışmanlık, eğitim ve koçluk hizmetleri veren V. Tolga HANCI; kendi işini kuran girişimcilerden üst düzey yöneticilere, kurumsal ekiplerden belediye başkanlarına koçluğun yanı sıra liderlik, iletişim, satış, motivasyon ve takım eğitimleri hazırlıyor.
Profesyonel koçluk seansları 2000 saati aşan V. Tolga Hancı ICF – PCC unvanına sahiptir.