Entegral Koçluk

İş kurmak üzere olan bir girişimci, kendi işinizin sahibi, üst düzey bir yönetici veya çalışan olabilirsiniz… Özel hayatındaki tıkanıklıkları aşmak isteyen veya çocuğuna/ailesine sağladığı desteği büyütüp sağlamlaştırmayı hedefleyen bir birey de olabilirsiniz. Daima anımsayın ki; kurumsal hayattan özel hayatın her alanına gerçek üstün performans zihinde başlar! Hayattaki ya da kurumdaki görev ve pozisyonunuz ne olursa olsun performansınızı artıracak ve daima yukarıda tutacak yepyeni alışkanlıkları kazanıp, hayatınızı dönüştürecek potansiyel içinizde… Bu potansiyeli % 100 ile kullanarak hedeflerinize hızla ulaşmak için Entegral Koçluk bire bir!
Neden Entegral Koçluk?
Filozof ve psikolog Ken Wilber’ın öncülüğünü yaptığı entegral düşünce insan ve evreni anlamak için bilimsel ve ruhsal bakış açılarını bir araya getiren yeni ve gelişen bir harekettir. Entegral düşünce “Beden, Zihin, Kalp ve Ruh ile ilişkili olan” anlamına gelir.
Entegral koçlukta fiziksel, düşünsel, duygusal ve ruhsal olarak insanı bir bütün olarak ele alır çünkü davranışlar hissettiklerimizden, inandıklarımızdan ve düşündüklerimizden bağımsız olamaz. Bu yüzden tüm koçluk süreci boyunca bu dört insani boyutun dengede olması; danışanın koyduğu hedeflere daha hızlı ve kolay ulaşmasına destek olur.

Duygusal Arınma

– Bir türlü “Hayır” diyemiyorsunuz…
– Öfkenizi kontrol edemiyorsunuz…
– Kimle denerseniz deneyin istediğiniz duygusal ilişkiyi kuramıyorsunuz…
– Kendinizi hep suçlu hissediyorsunuz…
– Finansal açmazları bir türlü çözemiyorsunuz…
– Yabancı dilinizi geliştirmekte zorlanıyorsunuz…
– Ne yapsanız kilo veremiyorsunuz…
– Ya da konsantrasyon güçlüğü yaşıyorsunuz…
Ve şimdiye kadar ne yaptıysanız, bir işe yaramadı…
Hepimiz hayatımızda bazı anlarda belirli duyguları vücudumuza hapsediyoruz.
Öfkemizi, üzüntümüzü, korkumuzu, hayal kırıklıklarımızı ifade edemediğimiz ve bilinçaltına bastırdığımız zamanlar oluyor.
Bu duygular farkında bile olmadığımız sebeplerden kaynaklanıyor. Örneklemek gerekirse:
– 6 aylıkken yaşadığınız ama hiç hatırlamadığınız bir olay…
– Ebeveynlerinizin ne zaman size aktardığını dahi hatırlamadığınız bilgi ve duygular…
– Ana rahminde duyup öğrendiğiniz ve/veya annenizden direkt aldığınız duygular…
– Ya da belki de “Ben ötesi Hafıza” (Transpersonal Memory) nedeniyle farkında bile olmadığınız inançlar…
Bu duyguları akıtmadığımız zaman, negatif enerji vücudumuzda bir yerlerde sıkışıp kalıyor.
Duygusal Arınma Nedir, Nasıl Çalışır?
Negatif duygular bilinçaltımızda kayıtlıdır. Duygusal arınma sırasında bilinçaltımızda kayıtlı bu olaylar bilincimizin farkındalığında zihnimizde bir film gibi oynar. Olumsuz duygulara ait olayların bilinçli olarak hatırlanarak zihinde oynatılması ve sözel olarak aktarılması sırasında sıkışmış duygu vücudumuzda bir his olarak belirir.
Duygusal arınma bu hisse odaklanarak sıkışmış duygunun akıtılmasıdır. Negatif duygu akıtıldıktan sonra söz konusu olaya dair bilinçli algıda oluşan değişimin onaylanması aşamasına geçilir. Sürecin sonunda duygusal arınma gerçekleşir ve kişinin hayatında önünü tıkayan, onu zorlayan birçok davranış kalıbı olumlu yönde dönüşüme uğrar.

Eğitim ve Etkinlikler

Birçok yaşamsal yönetim becerinizi geliştirebileceğiniz eğitim ve etkinliğin parçası olabilirsiniz. Bunlar çevrimiçi olabileceği gib Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde de canlı olarak düzenlenen ve bizzat katılabileceğiniz etkinliklerdir. Birçok eğitmenin yer aldığı etkinliklerin yanı sıra içeriği V. Tolga HANCI tarafından oluşturulup hazırlanan benzersiz eğitimlerden de seçim yapabilirsiniz. Güncel eğitimlerden tam zamanında haberdar olmak için lütfen aşağıdaki butona tıklayın ve kaydınızı bırakın.
 

“MUTLU HAYAT: Sürekli Mutluluk İçin 25 Basit Uygulama” e-kitabını size gönderebilmem ve
eğitim, etkinlik ve çok özel fırsatlardan tam zamanında haberdar olmak için: